SİNANGİL GLUTENSİZ UN

Sinangilden çölyak hastalarına müjde !

Sinangil ürün gamına çok özel bir ürünü daha ekledi. Yılların un üreticisi, pahalı ithal ürünlere bağımlı Türkiyeli çölyak hastalarına yönelik özel Glutensiz Un üretti.

Bir ince bağırsak alerjisi olan ve teşhisi bazen zaman alan Çölyak hastalığında, Gluten ismi verilen proteine karşı ince bağırsağın ömür boyu sürecek bir hassasiyet göstermesi olarak tanımlanıyor ve bu hastalığa yakalanan kişi aldığı gıdalar açısından diğer insanlar gibi bir hayat süremiyor.

Glutensiz Un pazara sunulmadan önce, Sinangil'in ürün geliştirme aşamasında Çölyakla Yaşam Dernekleri ile tam bir işbirliği içerisine girdiği ve bu derneklerden almış oldukları tüm bilgileri değerlendirerek pazara faydalı olmasının yanında ekonomik bir ürün sundukları ifade ediliyor.

Sinangil Glutensiz Un'un pazarda bulunan muadilleri ithal ürün olmaları nedeniyle çaşit olarak kısıtlı ve pahalı olduklarından ancak alım gücü olabilen çölyak hastaları için tercih edilebildiği belirtiliyor. Ancak bu hastalığın her kesimden insanın başına gelebilecek bir rahatsızlık olduğu vurgulanarak, Sinangil'in bir kar amacı olmaksızın pazara böylesine faydalı ve ucuz bir ürün sunmasının Türkiye genelinde sayıları oldukça yüksek olan Çölyak hastalarını oldukça memnun edeceğinin altı çiziliyor.

Sinangil Glutensiz Un'un "Çölyak Hastaları"nın kullanmak zorunda olduğu Gluten içermeyen, nişastalı, vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş, satış noktalarında kolaylıkla bulabilecekleri ve satın alabilecekleri oldukça özel bir karışım olduğu da açıklanıyor. Sinangil Glutensiz unun özellikleri arasında; hamur işlerinde çok amaçlı kullanıma uygunluk, ekmekte iyi kabarma, ideal ekmek yapısı, geç bayatlama; kek vb. ürünlerde iyi kabarma, ideal gözenek yapısı ve damağa yapışmama; kurabiye vb. ürünlerde, ağızda kolay dağılma ve damağa yapışmama yer alıyor.

Sinangil Glutensiz Unun içinde; buğday nişastası, mısır nişastası, pirinç unu, toz şeker, kabartıcılar (sodyum bikarbonat, sodyum asit pyrofosfat), kıvam artırıcılar (ksantan gum, pektin), vitaminler (B1, B2, B6, Niasin), mineraller (demir, kalsiyum, çinko) bulunurken, karışımda kullanılan buğday nişastasının "Türk Gıda Kodeksi Glutensiz Gıdalar Tebliği"ne uygun özel işlenmiş buğday nişastası olduğu açıklanıyor.

 

 

 

(YAPTIGI HERSEYDE SİNANGİL UN KULLANIYORUM , HERSEY COK LEZZETLİ OLUYOR;) )

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !